Веломарафон для початківців (частина 2)
У першій частині цієї статті ми говорили про такі важливі для веломарафонців речі як розподіл зусиль на дистанції, грамотна організація привалів і харчування. Продовжуємо.
Вода
Якщо нестача їжі просто змусить вас зупинитися, то нестача води в організмі (знезводнення) може привести до значно серйозніших наслідків:
- розвиток хронічних захворювань колінних суглобів, внаслідок відсутності їх належного змащення;
- утруднення роботи серця, внаслідок згущування крові;
- збільшення ризику теплового удару в спекотний день, внаслідок порушення теплообміну (відсутність поту).
Для того, щоб максимально ефективно використати наявну воду, необхідно пити помалу, але часто, не допускаючи появи почуття спраги. Рекомендований режим пиття: два-три хороші ковтки кожні сім-десять хвилин. На привалах можна пити скільки завгодно.
Підготовка велосипеду
Само собою зрозуміло, велосипед має бути справний, змащений і налагоджений, адже на карті нашої батьківщини все ще існують місця, де немає не те що авто/веломайстерень, але і звичайного громадського транспорту. Обов'язково візьміть з собою дві запасні велокамери. Якщо планується пересування в темний час доби, або існує вірогідність такого нічного катання, перевірте справність світла на велосипеді, а також наявність заряджених батарей.
Що ще може знадобитися у веломарафоні?
Як у професійному, так і в любительському веломарафоні велосипедистові необхідно мати з собою:
- велоаптечку (вата, бинт, пластир, знеболююче, зеленка, перекис водню, особисті медикаменти);
- засіб зв'язку (мобільний телефон);
- ремонтний набір для заклеювання камер;
- портативний набір велоинструменту;
- велоокуляри з лінзами без забарвлення або велоокуляри зі змінними лінзами (якщо планується пересування і вдень, і вночі);
- гроші;
- детальну карту місцевості (якщо маршрут незнайомий);
- додатковий одяг (на випадок нічної їзди або дощу);
- за бажанням музику, фотоапарат.
На завершення статті, хотілося б озвучити два найважливіших правила, про які завжди треба пам'ятати:
1. Не намагайтеся їздити веломарафони без підготовки і достатнього попереднього накату, оскільки це може призвести до артрозу колінних суглобів. Наприклад, для відносно безпечного подолання стокилометрової дистанції за ідеальних умов (безвітря і відсутність серйозних підйомів на трасі) здоровій молодій людині бажано мати хоч би два місяці тренувальної практики: три виїзди на тиждень по 10-30 км. і пару-трійку далеких виїздів на 50-60 км. (по одному на місяць).
2. Вирушаючи у веломарафон, будьте уважні до кожної дрібниці. Незаряджені батареї у фарі, відсутність грошей на рахунку мобільного оператора, нестача води або їжі, нічний холод - можуть зірвати не лише захоплюючу подорож, але і ваше здоров'я.
Удачі в дорозі!
|