Повернутися на головну
Русский  Українська   
Відео                         Безпека                      Здоров'я                     Контакти
 

Велокомп’ютер


Ви вирішили придбати велокомп’ютер, але не знаєте чим вони відрізняються між собою? Тоді ця стаття для вас. Почнемо.

Професійний велокомп’ютер Garmin

Призначення і функціонал

Велосипедний комп'ютер призначений для моніторингу, підрахунку і відображення шляхової нформації, яка потрібна велосипедистові. Інформація відображується на невеликому дисплеї, який кріпиться або до керма, або до виносу велосипеду.

Практично усі моделі велокомп’ютерів, які можна придбати у велосипедних веломагазинах, дозволяють відслідковувати наступну інформацію:

  • - поточна швидкість велосипеду;
  • - середня швидкість за поїздку;
  • - максимальна швидкість за увесь період моніторингу;
  • - кілометраж поточної поїздки;
  • - загальний кілометраж за увесь період моніторингу;
  • - час в дорозі;
  • - час в дорозі за увесь період моніторингу;
  • - поточний час.

Подібний функціонал є присутнім майже в усіх системах початкового і середнього рівня і, зазвичай, його цілком вистачає для більшості велосипедистів.

Для професіоналів і завзятих мандрівників існують просунуті моделі, які дозволяють відстежувати каденс (за наявності спеціального датчику каденсу), енергоефективність велосипедиста, його пульс (потрібний датчик пульсу), висоту над рівнем моря (альтіометр), температуру навколишнього повітря, атмосферний тиск, навіть положення на місцевості, яке визначається за допомогою GPS позиціонування. Окремо хотілося б відмітити наявність світлодіодного підсвічування в деяких моделях велокомп'ютерів. Ті, хто регулярно їздить в нічний час, оцінять його.

Треба сказати, що купити професійний комплекс з GPS і можливістю відображення карти місцевості можуть далеко не усі, оскільки його ціна порівнянна з ціною непоганого велосипеду.

Принцип роботи велокомп’ютера

Принцип роботи велокомп’ютера наступний: до спиці переднього колеса велосипеда кріпиться невеликий магніт, а до вилки - датчик геркон (у просунутих моделях датчик Хола). Вони сполучені між собою дротом. Магніт на спиці, при обертанні колеса замикає датчик, який передає сигнал в комп'ютер на кермі. Комп'ютер розраховує швидкість і інші дані, грунтуючись на довжині кола колеса і частоті замикання датчика. Довжина кола колеса велосипеда вводиться користувачем вручну.

Магніт велокомп’ютера

У Вас також є можливість купити велокомп’ютер без дроту (їх ціна, при одній і тій же функціональності у півтора рази вища). При безпровідній передачі даних використовується радіо-сигнал або bluetooth-з’єднання.

Само собою, безпровідні і професійні системи потребують набагато частішої заміни елементів живлення (кожні 10-20 годин для моделей з GPS, три-шість місяців - для безпровідних комп'ютерів і від року до трьох - для провідних).

Турбуватися про втрату даних при зміні батарей не варто. Велокомп’ютери обладнані альтернативним джерелом живлення, якраз для таких випадків. У найпростіших моделях передбачена можливість ручного введення деяких значень.

Встановлення на велосипед

Порядок встановлення велокомп'ютера детально розписаний в інструкції до нього (де завантажити інструкції?).

Приділить особливу увагу грамотному прокладенню дроту комп'ютера (якщо він у вас провідний). Намагайтеся не допускати залишку дроту, який міг би зачепитися за гілки або інші перешкоди.