Довелося мені у вересні минулого року взяти участь у змаганнях «Київська сотка». Все було б нічого, але кілометрі на сімдесятому я стрімголов злетів з велосипеда і розірвав на шмаття свою новеньку велоформ Craft. Враховуючи той факт, що щороку купувати нову форму досить накладно, тим більше в умовах нинішньої економічної кризи, довелося шукати, де ж можна провести ремонт велоодягу. Але, виявилося, що не все так просто.
І в Росії і в Україні ремонтом велосипедного одягу займаються буквально аж дві контори, по одній на країну. В Росії це «Кант +», в Україні – «Roket». Вони ж займаються і індивідуальним пошиттям. Інших варіантів я, на жаль, не знайшов (напишіть мені, якщо знаєте якихось майстрів).
Враховуючи специфіку використовуваних тканин і технології пошиття, далеко не всі пошкодження велоодягу можна зашити, залатати, полагодити. Наприклад, ремонт велошорт, які ви бачите на фото вище, за словами представника майстерні, неможливий, оскільки місце розриву знаходиться в зоні, яка постійно розтягується і шов просто не буде триматися. А от невеликі дірки на веломайці і на рукавичках, що на фото нижче, - то тут проблем немає. Все чудово ремонтується.
Само собою, якщо річ не можна відремонтувати, її потрібно замінити. Так от, я б настійно рекомендував звернути свою увагу на можливість індивідуального пошиття форми «під себе». І в «Кант +» і в «Roket» якість роботи – на найвищому рівні, а ціни більш демократичні, ніж на форму іменитих брендів.
Крім того, вищевказані майстерні виконують роботи по перешивці памперсів на велошортах. Хто «в темі» - знають, що памперс іноді зношується раніше, ніж шорти втрачають свій товарний вигляд, а викидати завчасно добру річ не хочеться.
Ще, в майстерні, можна перетворити свої звичайні шорти в велошорти вільного крою. Під них шиють зйомну підкладку з велопамперсом. Дуже недорого і дуже зручно, особливо для тих, хто органічно не виносить обтягуючу велоформу.
Що стосується самостійного ремонту велоодягу, то я б не рекомендував цим займатися. Тут і звичайний одяг непросто зашити грамотно, а що вже говорити про поліестер і, тим більше, лайкру?
Ні, можна, звичайно, залишити все як є, адже, на думку деяких байкерів (цитата): «Дірки на дупі, потертості на спині і боках - ознака крутизни для велосипедиста». Але тут вже на любителя. Вирішуйте самі.