Нічне катання на велосипеді
Катання на велосипеді по нічному місту для багатьох може здатися не дуже вдалою ідеєю, але насправді це не менш захоплююче заняття, ніж традиційні денні або вечірні покатушки.
Місто, освітлене мерехтінням вуличних ліхтарів, набуває зовсім іншого, незвичного нашому оку, вигляду. Порожні дороги без єдиного автомобіля у багатьох випадках дозволяють мчати в другому-третьому ряді, а не тулитися до бордюрів, в страху бути збитим черговим «шумахером». І, звичайно, тиша. Абсолютно непередаване відчуття їхати по місту, яке практично не шумить. У голову відразу лізуть різні постапокаліптичні сценарії.
Зрозуміло, до велосипедиста, який бере участь в нічних покатушках, висувається низка додаткових вимог як по екіпіровці, так і по навичках володіння велосипедом.
Безпека під час нічного катання
По-перше, вночі по дорогах полюбляєте кататися не тільки ви, але і таксисти. Хоча їх не багато і вони добре видимі здалеку по світлу фар, все одно тримайте «вушка на маківці». Використовуйте свій слух як систему раннього оповіщення і регулярно моніторьте ситуацію ззаду.
По-друге, по ночах більшість світлофорів перемикається в «жовтий» режим. Тобто перехрестя стають нерегульованими. Самі розумієте що це означає. На таких перехрестях працює тільки «правило трьох Д» (Дай Дурневі Дорогу). Будьте дуже уважні і обережні!
По-третє, не всі дороги освітлені належним чином. Тому чим більше у вас світла, тим краще. В ідеалі на кермі потрібно мати дві велофари: одна основна світлодіодна з великим терміном автономної роботи, інша галогенова з потужним світлом (підходить для засвітлювання водіїв зустрічних авто, які не переключилися на ближнє світло).
Також знадобиться налобний ліхтарик, якщо раптом доведеться заклеювати пробиту шину.
Задня мигалка з повним зарядом акумулятора - обов'язкова. Без неї виїжджати в темний час доби справжнє самогубство.
Крім джерел заднього і переднього світла, велосипед повинен бути обладнаний бічними відбивачами на колесах.
З недостатньої освітленості випливає ще одна неприємність: вибоїни і нерівності дорожнього полотна. Особливо будьте уважні при їзді на великій швидкості по незнайомому маршруту. Відірвавши на секунду очі від асфальту, в наступну мить ви ризикуєте летіти з велосипеда вниз головою, не помітивши яму, яка при денному світлі була б видимою за сотню метрів.
Взагалі, чим більше світла - тим краще. На цю тему є одна мудра велосипедна приказка «Краще бути новорічною ялинкою на дорозі, ніж іконою стилю в морзі».
Не забудьте одягнути велошолом і велоокуляри з прозорими (!) лінзами. Жовті чи помаранчеві лінзи для нічних покатушок категорично не підходять.
При катанні навесні або восени враховуйте, що вночі температура повітря падає, тому подбайте про належний одяг. До речі, непогано якщо на ньому будуть світловідбиваючі елементи.
Підводячи підсумки сказаного слід сказати, що швидкісне нічне катання на велосипеді не для всіх. Якщо ви тільки почали освоювати велосипед, то рекомендуємо утриматися від таких екстремальних покатушок. Але для тих, хто має за плечима значний багаж велосипедного досвіду, катання по ночах може стати вельми приємним відкриттям.
|