Чи купувати дорогий велосипед?
Перш ніж почати наш диспут, пропоную уточнити, що ж ми будемо розуміти під «дорогим» велосипедом. Адже для дуже багатьох, гірський велосипед вартістю близько 300-400 доларів вже вважається дорогим, хоча, для людей «в темі», 300 доларів це та ціна, з якої більш-менш нормальні велосипеди тільки починаються.
Я пропоную вважати дорогим велосипед, вартість якого перевищує, скажімо, 900 доларів, так як на байках такого рівня вже сміливо можна виїжджати в багатоденні велопоходи або брати участь у змаганнях.
Відразу хочу осадити запал велосипедистів-неофітів, які мріють про «найкрутіший ровер всіх часів і народів»: якщо ви ніколи не каталися на сучасному гірському велосипеді, то байк за тисячу зелених американських грошей вам однозначно не потрібний. Адже ви ще не знаєте, наскільки активно ви будете кататися, і чи будете кататися взагалі. Велосипедній спільноті відомо чимало випадків, коли людина купувала велосипед, а після першої-другої поїздки розуміла, що катання ій не до вподоби. Велосипед згодом продавався, і добре, якщо за 70% від початкової ціни.
Реальність полягає в тому, що повністю усвідомлене рішення про покупку дорогого велосипеда може бути прийняте людиною, у якої за спиною або тисячі кілометрів доріг, або тисячі доларів вільних коштів. Кого саме я маю на увазі? Читайте нижче.
Досвідчені спортсмени. Причому, не тільки професіонали, але і любителі. Я не дарма написав «досвідчені», адже бувають випадки, коли зелений новачок купує пафосний карбоновий байк, і з думками «зараз я їх усіх порву» намагається стартувати в перегонах. Після першого кола, він, зрозуміло, сходить з дистанції, так як хороший ровер, без хорошого гонщика - лише купа металу.
Велотуристи зі стажем. Ви їздите в багатоденні велопоходи? Ви знаєте як правильно закріплювати велобаул, щоб він не сповзав з велосипеда? Ваші маршрути пролягають по гірських перевалах чи бездоріжжю? Якщо так, то відповідь на питання: «чи купувати дорогий велосипед» очевидна. Звичайно так. Погодьтеся, стерті колодки ободних гальм на крутому спуску, непрацюючі перемикачі або спиці заднього колеса, що лопнули під важким велобаулом - не самі приємні новини вдалині від цивілізації.
Велосипедисти, які мріють про «двохпідвіс». Для тих, хто не в курсі: двохпідвіс - це велосипед з амортизацією не тільки переднього, але і заднього колеса.
Ціни на нормальні двохпідвісні велосипеди стартують від 1000 доларів США і, якщо ваш гаманець дозволяє, то купуйте байк не дешевше цього цінника. Забудьте про тей непотріб за 200-300 баксів, який намагаються впарювати продавці велосипедів на ринках. За ці гроші ви отримаєте красиво пофарбований муляж двохпідвіса, який в «бойових» умовах може розсипатися прямо під вами і привести до серйозних травм.
Громадяни без фінансових труднощів і без досвіду катання. У більшості випадків, пафосний дорогий байк їм потрібен для того, щоб не було «соромно перед пацанами»... Що тут сказати ?! Всі ми люди, і у всіх є свої слабкості. Ніхто нікого не засуджує.
P.S. Враховуючи нещодавнє падіння курсу гривні по відношенню до долара і євро, для українців все велосипеди світових брендів автоматично перейшли в розряд дорогих. Так що для них ця стаття, на жаль, вже не актуальна. У Росії ситуація поки не настільки критична, але і там намічаються негативні тенденції, які можуть призвести до відчутного здорожчання велосипедів.
У продовження теми: рекомендуємо до прочитання нашу статтю «Де купити велосипед?».
|