Повернутися на головну
Русский  Українська   
Відео                         Безпека                      Здоров'я                     Контакти
 

Велодень


«Що таке Велодень і що там буде?» - щороку запитують мене велосипедисти-неофіти, напередодні цього чудового дійства. І кожен рік я їм розповідаю про те, що Велодень - це масова акція велосипедистів (якщо хочете - флешмоб), яка зазвичай проводиться в останні вихідні травня. Ніякої політики, ніякої зобов'язалівки, все засновано на принципах самоорганізації та особистому ентузіазмі кожного.

Логотип Велодня

Основні цілі цієї акції наступні: популяризація велосипеда, як альтернативного виду транспорту, пропаганда здорового способу життя та привернення уваги влади до потреб і проблем велосипедистів (створення велосипедної інфраструктури та забезпечення безпеки на дорогах).

Апофеозом Велодня є організований велопробіг центральними вулицями міста, після чого велосипедисти роз'їжджаються: хто на пікнік або на пляж, хто на тренування або просто на покатушку. В останні роки в програму святкування Велодня організатори почали включати й інші розважальні заходи: проведення велогонок, різні конкурси, виставки, презентації, виступи творчих колективів і т.д.

Хоча Велодень поки ще не є офіційно затвердженим святом, в цілому, владні чиновники багатьох міст (але не всіх) вельми лояльно ставляться до його проведення. Так, наприклад, у Києві перекривається рух у центрі міста, а колони велосипедистів, що рухаються з районів, супроводжуються автомобілями ДАІ.

Чого не потрібно робити на Велодні

По-перше, утримайтеся від вживання алкоголю. Велосипед та алкоголь - несумісні. Тим більше на масовому заході. Залишайтеся людьми.

По-друге, прочитайте і постарайтеся дотримуватися правил руху в колоні. Не потрібно ускладнювати роботу волонтерів-регулювальників і створювати аварійні ситуації на дорозі.

По-третє, не провокуйте автомобілістів, яких в цей прекрасний день скрізь утискають. Згладжуйте конфліктні ситуації.

І, нарешті, стежте за своєю мовою. Нецензурна лайка в присутності дівчат і дітей не є ознакою «крутизни», вона свідчить лише про відсутність виховання.

Велодень 2010 року

Трохи історії

Перший Велодень був організований 20 травня 2007 в Україні. На велопарад тоді зібралося близько 1300 учасників у столиці країни і близько 800 осіб у Харкові. Незначна кількість велосипедистів приєдналося до святкування Велодня в Миколаєві, Львові, Луцьку, Житомирі та Запоріжжі.

У 2010 році Велодень святкували практично всі великі міста України, а кількість учасників велопараду в Києві склала понад 10 тисяч осіб (за іншими даними: від 4 до 8 тис. осіб).

У 2011-2012 роках до акції приєдналися велосипедисти Курська і Орла (Росія), а також Гомеля (Білорусь). Останні організували святковий велопробіг Гомель - Чернігів.

Яким стане черговий Велодень? Це залежить від вас. Заходьте на офіційний сайт Велодня, шукайте своє місто, беріть велосипед і приїжджайте до найближчого місця збору. Якщо ж вашого населеного пункту в переліку немає, то у вас з'являється шанс стати організатором першого Велодня у вашому місті/містечку/селищі.

До зустрічі на Велодні!