Повернутися на головну
Русский  Українська   
Відео                         Безпека                      Здоров'я                     Контакти
 

Вибираємо сідло для велосипеда


Ця стаття адресована, насамперед, тим велосипедистам, які вже пройшли етап свого становлення і катаються на велосипеді довго і далеко.

Ергономічне сідло для велосипеда

Отже, панове... Ви, мабуть, чули про те, що захоплення велосипедом в деяких випадках може призводити до розвитку простатиту у чоловіків і захворювань малого тазу у жінок? Хтось підтримує цю теорію, хтось, навпаки, стверджує, що велосипед є найкращим профілактичним засобом проти подібного роду недуг.

Як завжди, правда десь посередині. З одного боку, інтенсивні фізичні навантаження покращують кровопостачання органів тазу, що, безсумнівно, перешкоджає розвитку простатиту, геморою та інших подібних захворювань. А з іншого боку, постійне передавлювання судин у паховій області велосипедним сідлом, навпаки сприяє виникненню вищезгаданих «болячок».

Рубіконом у цьому питанні є сідло велосипеда. Саме від сідла залежить, чим стане для вас велосипед в довгостроковій перспективі: засобом підтримки здоров'я або ще одним вражаючим чинником, поряд із шкідливими звичками, поганою екологією і т.д.

Як вибрати правильне велосідло?

Основна ідея полягає в тому, щоб велосипедист сидів на сідлі не промежиною, а сідничими кістками. Досягається це, по-перше, правильним підбором сідла за формою; по-друге - за розміром.

Підбір сідла за формою - справа нехитра. Чим рівніше ви сидите (перпендикулярно землі), тим більш широке сідло вам потрібно. Найширші сідла встановлюються на дитячі та прогулянкові велосипеди. А самі вузькі - на гоночні байки.

Опірні точки на велосідлі

Підбір сідла за розміром - тут є деякі премудрощі. Вам доведеться виміряти відстань між вашими сідничими кістками в тому місці, яке буде стикатися з сідлом. Це можна зробити, просто намацавши руками ліву і праву кістки і попросивши когось заміряти відстань між ними. Є й більш хитромудрий метод: в плаский ящичок насипати піску і сісти в нього. Після цього заміряти відстань між двома найглибшими ямками, які залишать ваші сідниці (це не жарт!).

Далі, вирушайте до веломагазину. Але при підборі велосідла врахуйте, що ваші сідничні кістки повинні спиратися не на самі краї сідла, а на так звані «опірні точки» (дивіться зображення).

Ще хотілося б згадати сідла з вирізами по центру. Хороша річ. Якщо є можливість, купуйте саме таке. Тут вам і зниження ваги сідла, і вентиляція області промежини, і додаткове поліпшення кровопостачання таза велосипедиста.

Взагалі, перед покупкою сідло добре було б випробувати на дистанції 10-20 кілометрів. Якщо нічого ніде не натирає і не німіє - то сідло вам підходить.

Де взяти напрокат сідло для велосипеда?

Останнім часом, деякі веломагазини почали надавати таку послугу (зрозуміло, при внесенні застави та збереженні товарного вигляду сідла). Крім того, на велосипедних форумах можна спробувати домовитися з кимось обмінятися сідлами для тестування.