Повернутися на головну
Русский  Українська   
Відео                         Безпека                      Здоров'я                     Контакти
 

Велофара. Призначення і підбір.


Кожен велосипедист, рано чи пізно стикається з необхідністю купівлі велосипедної фари, адже без неї вечірні і нічні велопрогулянки стають неможливими. Металевий штир, що стирчить із землі, вибоїна на неосвітленій дорозі - усе це може привести до серйозної травми велосипедиста, який ризикнув виїхати в темний час доби без освітлення.

Велофара Sigma Kalmit

Слід розуміти, що велофара потрібна не лише для освітлення дороги, але і для забезпечення вашої видимості на дорозі, тобто вона виконує роль габаритного вогню для інших учасників дорожнього руху (як для автомобілів, так і для інших велосипедистів).

Підбір велофари

Якщо з роллю габаритного вогню нормально справляються будь-які велосипедні фари, то із забезпеченням нормального освітлення дороги - лише деякі моделі.

Отже, як же підібрати велофару, яка дозволятиме велосипедистові вночі їхати з нормальною швидкістю, а не плентатися, насилу розрізняючи перед собою шматочок асфальту.

Рівень освітленості

Основним параметром будь-якої велофари є звичайно ж рівень освітленості, який вона забезпечує. Вимірюється освітленість в люксах (співвідношення потужності до площі освітлюваної поверхні). Виробники фар, які заслуговують на вашу увагу, завжди вказують в параметрах фари саме рівень освітленості, тобто люкси (наприклад, Sigma і Topeak). А ось ті, хто хоче заплутати потенційного покупця великими цифрами, для характеристик своїх фар використовують люмени, канделы і вати, що не є правильно.

В цілому, при підборі велофари по рівню освітленості, який вона здатна забезпечити, слід відштовхуватися від цифри 15-20 люкс. Цього цілком достатньо для інтенсивної їзди по асфальту або твердій ґрунтовій дорозі.

Світлова пляма

У повній темряві світло від фари легше і приємніше сприймається, якщо світлова пляма на дорозі має симетричну форму і більш-менш рівномірну освітленість в центрі. Це залежить від оптики велосипедної фари. Як показує практика, фара з хорошою оптикою на 15 люкс, може світити набагато краще, ніж фара з неякісним пластмасовим скельцем на 20 люкс. На жаль, перевірити цей параметр можна тільки в реальних умовах.

Тривалість роботи

На сьогодні найбільш поширені фари світлодіодні і галогенові. Велосипедні фари на світлодіодах хоч і світять слабкіше за галогенові, але працюють набагато довше. Для прикладу можна оцінити світлодіодну фару Sigma Kalmit (15 lux), яка на чотирьох мизинчиковых батареях працює більше 10 годин. В той же час, галогенова Sigma Mirage Evo в економному режимі (20 lux) із спеціальним виносним акумулятором пропрацює максимум 4 години (у max -режиме 60 lux - дві години). Крім того, виносний акумулятор значно підвищує вартість велофари.

Що для вас важливіше, яскравість або час роботи - вибирати вам.

Живлення велофары

Якщо ви підбираєте собі фару на звичайних пальчикових або мизинчиковых батареях, які згодом плануєте замінити на такі, що перезаряджаються, то намагайтеся вибирати ті велофари, для роботи яких потрібна парна кількість батарей. Річ у тому, що вам доведеться купити ще і зарядний пристрій для акумуляторних батарей. А знайти зарядку для трьох батарей типу AA або AAA - дуже проблематично і дорого (акумуляторні батареї зазвичай заряджаються попарно).

Кріплення на кермо

Віддавайте перевагу тим велосипедним фарам, які комплектуються універсальними кріпленнями на усі типи керма. Що стосується надійності кріплень, то при дбайливому відношенні до велосипеда і до фари, кріплення будь-якої велофари (європейської, американської або японської) прослужить вам довгі роки.

І ще одна порада з використання фари: вмикайте її не після настання темряви, а вже у сутінках. Береженого - Бог береже!

Де купити?

Звісно, велофару можна купити в більшості нормальних веломагазинів. Але є й інші, більш цікаві варіанти.

На сьогоднішній день кордон між різними видами ліхтарів поступово стирається. Так, наприклад, при наявності універсальних кріплень, на велосипед можна встановити практично будь-який ліхтар - туристичний, мисливський, військовий і т.д. Це вигідно, так як при більшій потужності і кращій захищеності такі ліхтарі часто коштують у два-три рази дешевше аналогічних велофар.