Повернутися на головну
Русский  Українська   
Відео                         Безпека                      Здоров'я                     Контакти
 

Питна система (гідратор)


Питна система (гідратор) є ємкістю для води з високотехнологічного пластику, до нижньої частини якої приєднаний гнучкий пластиковий або силіконовий шланг з клапаном (соском) на кінці. Клапан сконструйований таким чином, що для подачі води досить трохи притиснути зубами ковпачок клапана і повернути його убік.

Питна система (гідратор)

Якісні питні системи мають конструкцію, яка забезпечує взаємозамінюваність усіх компонентів системи (ємкості, шланга і соска), а також дозволяє легко наповнювати і мити її.

Призначення і переваги

Питні системи застосовуються в таких видах спорту як марафонський біг, лижний спорт, велоспорт. Також вони популярні у професійних туристів і альпіністів.

Згідно результатів наукових досліджень, використання питних систем під час тривалих аеробних тренувань в складних умовах дозволяє збільшити частоту і об'єм споживаної води приблизно на 40-50%, що, у свою чергу, скорочує темпи зневоднення організму спорстмена.

Крім того, у велосипедному спорті, використання гідратора на ходу набагато безпечніше, ніж велофляги, оскільки велосипедистові, замість того, щоб відволікатися на діставання (нехай навіть з утримувача на рамі) і питво з фляги, досить нахилити голову до соска, закріпленого на лямці рюкзаку.

Якщо розглядати чисто суб'єктивні відчуття від використання питної системи у велоспорті, то, якоюсь мірою, вона дійсно зручна. Вода довше залишається прохолодною, велосипедист з системою виглядає солідніше. Але! На цьому усі її реальні переваги закінчуються.

Недоліки питної системи

А ось ті недоліки питної системи, про які її виробники і її прихильники умовчують:

- навідміну від фляги, яка, в більшості випадків, кріпиться до рами велосипеду, питна система збільшує вагу рюкзака на 2-3 кілограми (залежно від місткості і заповненості);
      - якщо ваш рюкзак не має спеціальної системи, яка забезпечує повітряну подушку між спиною і рюкзаком (за типом Deuter AirComfort) або термомешка, то холодна вода в гідраторі, разом з важким рюкзаком, може призвести до травмування спини;
      - існує вірогідність роздавити ємність з водою речами в рюкзаку (якщо він заповнений «під зяв’язку»). Заради справедливості треба визнати, що це стосується тільки низькоякісних питних систем;
      - знову ж таки, наповнити звичайну велофлягу набагато легше, ніж питну систему в рюкзаку;
      - ціна гідратора у вісім-десять разів більша, ніж ціна фляги. До того ж, для чищення шлангу гідратора потрібний спеціальний йоршик, який теж коштує грошей.

Якщо ви все ж вирішите, що питна система вам потрібна, то купуйте систему тільки іменитих виробників, таких як Deuter, CamelBak або Zefal.