Повернутися на головну
Русский  Українська   
Відео                         Безпека                      Здоров'я                     Контакти
 

Велозамок


Велосипедний замок призначений для пристібання велосипеду до стаціонарних об'єктів (дерева, огорожі, велопарковки) з метою запобігання його викраденню за відсутності хазяїна.

Велозамок Kryptonite

Існує багато різновидів велозамків. Найбільш поширений з них являє собою звичайний металевий трос в пластиковому обплетенні, один кінець якого вмонтований в замикаючий пристрій (замок), а інший скручений в петлю або містить металевий наконечник особливої форми, що вставляється в замок. У більш модифікованій версії такого велозамку трос захищений від перекушування і перепилювання чимось на зразок сталевих кілець, що напливають одне на одне, крізь які протягнутий трос.

Трохи менш поширеним і дещо надійнішим варіантом велозамка є традиційний сталевий ланцюг з навісним замком, вкритий захисним чохлом (щоб не дряпати велосипед). Подібні ланцюгові велозамки виробляються різними фірмами, але, по суті, вони є являють собою один и той же ланцюг.

Також існують компактні, але дуже міцні розкладні велозамки, що складаються з декількох сталевих пластин, сполучених кінцями один з одним. У розкладеному вигляді, такий велозамок утворює багатокутник, кінці якого з'єднуються замикаючім механізмом.

І, нарешті, найнадійнішим і найдорожчим варіантом велозамка є жорсткий замок у вигляді літери U, виготовлений з надміцного сплаву. У виробництві таких замків світове лідерство утримують фірми Kryptonit і Kensington.

Замикаючий механізм в усіх перелічених різновидах велозамків буває лише двох видів: на ключі і кодовий. Ступінь їх надійності - приблизно однаковий.

Вибір велозамка

Перш, ніж вирушити до магазину за велозамком, слід утямити одну просту істину: будь-який замок може бути розкритий. Питання полягає лише в тому, скільки часу на це буде потрібно зловмисникові. Навіть хвалений Kryptonit з надміцного сплаву може бути перепиляний болгаркою за сорок-п'ятдесят хвилин. Що вже говорити про десятидоларові сталеві троси, які перекушуються пневматичними кусачками практично миттєво.

Велозамок BBB BBL-36 CodeSafe

Але якщо ви все ж наважилися залишити свого сталевого коня під захистом велозамка, то перед його купівлею врахуйте наступні нюанси:

- фірма-виготовник. Дешеві велозамки, зроблені невідомими китайськими фірмами, можуть комплектуватися хорошим міцним тросом, але мати дефектний замок з крихкого пластику, який дуже легко ламається або розкривається звичайною викруткою;
      - товщина тросу. Чим товще трос або ланцюг, тим складніше їх буде перекусити (перепиляти) зловмисникові;
      - довжина тросу. Чим довше трос, тим більшу кількість велосипедів можна ним пристебнути за один раз. Крім того, велозамком з довгим тросом можна охопити одночасно раму і обидва колеса велосипеду;
      - наявність кріплення на раму. Існують велозамки, оснащені кріпленням на раму велосипеду. Це дуже зручно, оскільки дозволяє звільнити місце в рюкзаку і розвантажити спину велосипедиста;
      - слід враховувати також і те, що хороший міцний велозамок має чималу вагу. Наприклад, деякі моделі замків важать більш ніж півтора кілограми. Погодьтеся, це немало.

Та все ж, який би ви замок не купили, намагайтеся ніколи не залишати велосипед без нагляду. Хазяїн велосипеду, що стоїть поряд, - найнадійніший захист від злодіїв. Ви можете самі в цьому переконатися, переглянувши відео нижче.