Обслуговування велосипеда
Велосипед є досить складним механізмом, що складається з багатьох вузлів, які вимагають систематичного обслуговування і догляду.
В цілому, обслуговування велосипеда, який не використовується для професійних змагань і багатоденних велопоходів підвищеної складності, цілком може бути проведене в домашніх умовах.
Отже, що являє собою обслуговування велосипеда? Розберемо за пунктами.
1. Неповне розбирання велосипеда. Включає в себе:
- - зняття коліс велосипеда;
- - зняття велофари і блималки;
- - ізоляція велокомп’ютера. Це необхідно для того, щоб на нього не потрапила вода під час миття велосипеда;
- - зняття з рами велосипеда кріплень для фляги і насоса.
2. Мойка велосипеда. Як це робиться можна почитати в нашій однойменній статті.
3. Змащення частин велосипеда, що труться одна об одну. Включає:
- змащення ланцюга (як змащувати ланцюг);
- змащення «рубашок» тросів гальм і перемикачів передач (додаємо по краплині масла на вході і виході троса з «рубашки»);
- змащення рухливих частин перемикачів передач і гальм (додаємо по краплині масла в проміжки між частинами вузла, що рухаються. Через декілька хвилин насухо протираємо дрантям);
- змащення роликів заднього перемикача передач (додаємо по краплині масла на вісь кожного ролика. Прокручуємо ланцюг і витираємо надлишок масла з роликів).
4. Збирання велосипеда, налаштування заднього і передньго перемикачів передач (якщо в цьому є необхідність), перевірка та налагодження гальм.
Слід розуміти, що описане обслуговування велосипеда є дуже поверхневим. Такі складні вузли велосипеда як втулки коліс, каретка, рульова колонка, слід розбирати, чистити і змащувати тільки у веломайстернях та у кваліфікованих майстрів. Це ж стосується і усунення «вісімок» коліс.
Як часто слід проводити обслуговування велосипеда?
Відповідь на це питання залежить від режиму і умов експлуатації велосипеда. Якщо ви виїжджаєте в сусідній парк кілька разів в місяць покататися по асфальтованих доріжках, то ваш велосипед вимагає поверхневого обслуговування не частіше одного разу на сезон.
Якщо ж ваші шляхи пролягають по бруду, по горах, та ще і в дощ, то непогано б проводити поверхневе обслуговування велосипеда після кожного виїзду, а повну діагностику і оцінку стану вузлів у веломайстерні - один або два рази на рік.
Пам'ятайте, що чистий, змащений і налагоджений велосипед слугуватиме своєму власникові набагато довше, ніж брудний та іржавий. Крім того, на справному велосипеді кататися набагато приємніше.
|