Велосипедний дзвінок
Привіт, друзі! Сьогодні ми поговоримо про таку, здавалося б, незначну річ, як велосипедний дзвінок. Чого вже гріха таїти, більшість велосипедистів вважають дзвінок на кермі непотрібним архаїзмом і катають без нього. А даремно! Адже в деяких країнах експлуатація велосипеда без велодзвінка заборонена.
Так, у пункті 6.2 Правил дорожнього руху України міститься вимога щодо оснащення велосипеда звуковим сигналом: «Велосипедист має право керувати велосипедом, який обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами...». Далі, у пункті 6.6 прямо прописано: «Забороняється керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом...».
Аналогічні вимоги викладені в пунктах 194.7 і 200 ПДР республіки Білорусь.
Розумієте? 80 відсотків українських і білоруських велосипедистів фактично є злісними порушниками ПДР, хоча б через відсутність звукового сигналу. І якщо ДАІ досі закриває очі на порушення велосипедистами Правил, то де гарантія, що особисто Ви не станете першим оштрафованим велосипедистом?
У Правилах дорожнього руху Російської Федерації поки немає вимоги оснащувати велосипеди звуковим сигналом. На щастя чи на жаль - не знаю. Нехай кожен сам для себе вирішує, потрібен йому дзвінок чи ні. Але якщо ви вирішили придбати велодзвінок, то читаємо далі...
Різновиди велодзвінків
Механічний ударний дзвінок. Під цю категорію потрапляє безліч дзвінків, принцип роботи яких наступний: металевий молоточок стукає по металевому корпусу дзвінка. Вся проблема цих велодзвінків в тому, що вони ефективні тільки для пішоходів. Водій, який сидить в автомобілі такий дзвінок просто не почує. Плюси: висока надійність і вкрай низька ціна (від 3 доларів).
Дудка з грушею - мабуть, найбільш застарілий різновид велосипедних дзвінків, який, тим не менш, все ще використовується на растабайках та дитячих велосипедах.
Пневмодудка (пневмоклаксон) - являє собою власне дудку, яка кріпиться на кермо велосипеда і пластиковий балон зі стисненим повітрям, який встановлюється у фляготримач і накачується звичайним велосипедним насосом. Яскравий представник: велодудка Samui Air Zound. За твердженням виробника подібна дудка видає ревіння потужністю від 30 до 115 децибел (потужність регулюється). За суб'єктивними відчуттями - реве немов гудок паровоза або величезної фури. Це - плюс. Є й мінуси: громіздкість, не зовсім привабливий дизайн, сигнал дудки надто потужний для пішоходів, які дуже лякаються і нервують. Ціна подібного девайса стартує від 25 доларів.
В електричному (електронному) велосипедному дзвінку звук генерується невеличким динаміком. Живлення - одна або кілька батарейок. Існують різні моделі електричних дзвінків: з можливістю вибору сигналу, з регульованою потужністю, звичайних і водонепроникних. До переваг таких велодзвінків можна віднести компактність, надійність і невисоку ціну. Хороший електродзвінок з потужним сигналом можна купити всього за 15-20 доларів. Однак, і в цій бочці меду є своя ложка дьогтю: пішоходи не завжди асоціюють сигнал електричного дзвінка з велосипедом і тому можуть його ігнорувати. З автомобілями подібної проблеми зазвичай не виникає.
Коротше, вибрати є з чого.
На завершення статті я б ще раз хотів підкреслити, що в Україні та в Білорусі забороняється керувати велосипедом, який не обладнаним справним звуковим сигналом. А велосипедистам з інших країн я б рекомендував розглядати велодзвінок в якості додаткового засобу забезпечення особистої безпеки на дорозі.
|