Безпека руху на велосипеді по автодорогах (частина 2)
Отже, у попередній частині цієї статті ми розібралися яку роль відіграє велоодяг, хороша фізична підготовка та справний велосипед у забезпеченні безпеки велосипедиста при русі в міському транспортному потоці. Що ще потрібне для того, щоб зменшити ризик падіння на завантаженій автомобілями дорозі?
4. Хороший зір.
Хороший зір дозволяє вам помічати нерівності асфальту при будь-якому освітленні задовго до того, як ви по них проїдете, а отже, і вибирати найбільш оптимальну і безпечну траекторію руху. Крім того, в певних ситуаціях велосипедист з хорошим зором зможе встановити зоровий контакт з водієм автомобіля (наприклад, при повороті наліво на перехресті з двостороннім рухом), переконавшись, таким чином, що водій вас бачить.
Також слід розвивати навички бічного зору. Ви повинні навчитися помічати автомобілі і інші об'єкти бічним зором, не дивлячись на них впритул. Це дуже корисна якість, оскільки дозволяє менше відволікатися від дороги при необхідності швидко перевірити дорожню обстановку ззаду і збоку вас.
5. Оснащення велосипеда
При русі по дорогах загального користування ваш велосипед обов'язково має бути оснащений фарою, задньою блималкою червоного кольору і бічними світловідбивачами жовтого або білого кольору. Як нескладно здогадатися, усе це треба для того, щоб зробити вас помітнішими на дорозі в умовах недостатньої освітленості. Причому фару варто вмикати не лише вночі, але і в дощову погоду (якщо вже вам довелося їхати в дощ). А ось задню блималку я б рекомендував вмикати в будь-який час і в будь-яку погоду. Хтось може заперечити, навіщо потрібна блималка в яскравий сонячний день? Поясню навіщо. Заїжджаючи в тінь мосту, або тунель, водій автомобіля, після яскраво освітленої вулиці, на декілька миттєвостей сліпне, а в цю саму мить ви можете опинитися біля нього на дорозі і саме яскраве світло блималки дозволить йому помітити вашу присутність. Як ви розумієте, від цього може залежати ваше життя.
6. Емоційна рівновага
Ідея додати цей пункт прийшла мені буквально учора, після того, як на трасі мене підрізала одна і та ж маршрутка три рази в підряд. Не дивлячись на те, що підрізАли мене, нервувати і лаятися почав мій супутник. Більше того, на третій раз він спробував її обігнати і прокричати щось водієві, що, звичайно ж, не вдалося. Зате він був вимушений різко йти від зіткнення з цією самою маршруткою, що несподівано вильнула в його бік…
Так от, холодний тверезий розум на завантаженій дорозі анітрохи не менш важливий, ніж хороший зір вдень і наявність фари вночі. Як тільки людина починає злитися, лаятися, дратуватися, у неї різко змінюється сприйняття дорожньої ситуації. Її мозок фокусується не на потенційних небезпеках на дорозі, а на емоціях. У такому стані легко упустити із виду вантажівку, що наближається ззаду або забороняючий сигнал світлофора на перехресті. Здогадайтеся, до чого це приведе?
Знаходячись на дорозі пам'ятайте, що з усіх учасників дорожнього руху, ви найменш захищені від ушкоджень, а отже завжди не праві. І намагатися довести щось недбайливому або неввічливому водієві - безглуздо. Він прав тільки тому, що ви не погрожуєте його життю. А ось ваше життя знаходиться в постійній небезпеці, і найкращим рішенням для вас, при виникненні складної ситуації, викликаної неадекватністю водія авто, спробувати мінімізувати ризик ДТП для себе. Зосередьтеся на дорозі, не дратуйтеся і не втрачайте над собою контроль. Пам'ятайте, що ваше життя і здоров'я важливіші за миттєву помсту.
|