Пульсометр (монітор ЧСС)
Суворо кажучи, монітор частоти серцевих скорочень, він же - пульсометр, не є обов'язковим аксесуаром для велосипедиста-початківця. Він необхідний лише спортсменам, людям похилого віку або тим, у кого є проблеми з серцем. Однак дешевизна і доступність пульсометрів на ринку, посприяла їх проникненню з професійного велоспорту та медицини в «широкі маси».
Подібним девайсом обзавівся і я, так як віднедавна почав брати участь в аматорських змаганнях. Нижче я викладу вам деякі свої спостереження та міркування з приводу придбання та використання пульсометра. Сподіваюся, вони будуть корисні тим, хто планує його придбати.
На що потрібно звернути увагу при купівлі пульсометра?
1. Обов'язково уточніть, чи комплектується ваш монітор ЧСС спеціальним тримачем на кермо велосипеда. Якщо ні, то пізніше такий тримач все одно доведеться докуповувати, так як під час тренування дивитися на зап'ястя руки, на якій закріплений пульсометр, вельми незручно.
2. Дізнайтеся, наскільки захищена від вологи модель, яка вам сподобалася. Буде сумно, якщо після першого дощу прилад вийде з ладу. Врахуйте, що захист від вологи нагрудного датчика звичайно слабкіший, ніж захист самого кардіомонітору.
3. Якщо ваш бюджет дозволяє, віддайте перевагу кардіомонітору з цифровою, а не аналоговою передачею сигналу. Аналогові пульсометри частіше втрачають сигнал від нагрудного датчика і значно більш схильні до впливу перешкод (лінії електропередач, тролейбуси, електрички і т.п.).
Я свідомо не згадую такі параметри, як кількість програмованих тренувальних зон, наявність альтіометра, можливості підключення сторонніх датчиків та інші. Якщо ви цікавитеся подібними нюансами, значить, ви вже самі в змозі підібрати собі відповідний професійний пульсометр. У цій статті я лише намагаюся задати основні орієнтири для тих, хто вперше у житті дізнався, що такі пристрої вже давно можна купити в звичайному магазині за відносно невеликі гроші.
Ось ще кілька моментів:
- відстань, на якій кардіомонітор нормально приймає сигнал від нагрудного датчика, становить близько 70 сантиметрів;
- контактні зони нагрудного датчика повинні бути чистими, а ділянки шкіри, з яких датчик буде знімати показання - вологими (зазвичай вистачає поту спортсмена);
- датчик повинен прилягати до шкіри досить щільно. У ряді випадків неправильно одягнений датчик (див. фото праворуч) може передавати на монітор невірні дані;
- пам'ятайте, що пульс людини досить інерційний. Інакше кажучи, частота серцевих скорочень виростає не миттєво, а через 10-15 секунд після прискорення або початку руху в гору. Пульсометр відобразить зміну пульсу ще секунд через 5. Тобто, за великим рахунком, використовувати пульсометр для вимірювання ЧСС на коротких ділянках з високою інтенсивністю - безглуздо, так як ви будете отримувати дещо застарілі дані.
Ну і чисто суб'єктивна порада: купуйте пульсометр з привабливим дизайном. Зрештою, його можна носити просто як спортивний годинник.
|