У 2008 році на вітчизняних ринках і у веломагазинах з'явилися дитячі велосипеди під маркою PRIDE. На той час молода українська компанія PRIDE спеціалізувалася на виробництві виключно дитячих велосипедів. Паралельно фахівці компанії займалася проектуванням рам крос-кантрі, які пізніше повинні були лягти в основу перших моделей «дорослих» Прайдів. Мета була досягнута: через два роки компанія випустила свій перший велосипед для крос-кантрі під індексом S-300.
На початку 2011 року модельний ряд велосипедів PRIDE для дорослих поповнився чотирма КК-моделями: XC-26, XC-300, XC-350, XC-400, жіночою моделлю Bianka, а також двома моделями міських велосипедів PRIDE Classic і Comfort. Відкрився офіційний сайт компанії, на якому доступні для перегляду фотографії і специфікації усіх Прайдів.
Якість велосипедів PRIDE
Що ж собою являє велосипед PRIDE при ближчому розгляді?
Відразу хочеться відмітити, що люди, які проектують Прайди дійсно розбираються в тому, що роблять.
Рами усіх «дорослих» моделей виготовляються з алюмінієвого сплаву марки 6061. Дуже правильним рішенням була відмова від сталевих рам (на відміну від тих же Comanche). Врешті-решт на дворі 21 століття.
Якість зварювання, фарбування і геометрія рам - без нарікань. Це і не дивно, оскільки рами виготовляються на Тайвані на тих же потужностях, що і рами Schwinn, Mongoose і GT. Крім того, як вже говорилося, фахівці компанії PRIDE з самого спочатку займалися пошуком оптимальної конструкції рами середнього класу для велосипедів крос-кантрі (проектування почалося ще в 2006 році).
Обладнання велосипедів PRIDE відмінно збалансоване. Тут не зустрінеш заднього перемикача Shimano Deore, встановленого одночасно з переднім перемикачем початкового рівня SiS і купою китайських «noname»-компонентів. Майже усі використовувані компоненти - від іменитих компаній.
Ось неповний перелік виробників, устаткування яких встановлюється на велосипеди Прайд: Suntour (каретки, шатуни), Kenda (покришки, камери), Alex Rims (обода), Shimano (перемикачі швидкостей, манетки), RST (амортизаційні вилки), KMC (ланцюги).
Окремо хотілося б згадати про старшу модель PRIDE XC-400. При ціні в 580 доларів США велосипед укомплектовано амортизаційною вилкою RST Gila Pro 100 mm з гідравлічним блокуванням, механічними дисковими гальмами Avid BB5 і заднім перемикачем швидкостей SRAM X-4. Погодьтеся, за таку ціну XC-400 є дуже цікавим варіантом на ринку (насамперед для шанувальників компонентів SRAM).
Враховуючи усе вищесказане, а також відсутність негативних відгуків про велосипеди PRIDE на велофорумах, можна сміливо стверджувати, що ми спостерігаємо становлення першого українського виробника велосипедів, який в майбутньому буде здатний успішно конкурувати (у своєму класі) з багатьма європейськими велобрендами.
У продовження теми: рекомендуємо до прочитання нашу статтю «Вибір велосипеда».