Повернутися на головну
Русский  Українська   
Відео                         Безпека                      Здоров'я                     Контакти
 

Ремонтування колеса велосипеда


Відразу обмовимося, що в цій статті ми не розглядатимемо усунення вісімок на колесах або ремонт втулок. Ці операції повинні проводитися людиною із достатнім досвідом та за наявності відповідного інструмента. Ми навчимо вас усувати проколи коліс, від яких, на жаль, не застрахований жоден велосипедист.

Розстібання обідних гальм

Перед тим, як почати ремонтування колеса, необхідно зняти його з рами. Якщо з переднім колесом у новачків труднощів зазвичай не виникає, то заднє може стати проблемою. Зупинимося на процедурі зняття заднього колеса детальніше.

Як зняти заднє колесо велосипеда

1. Якщо у вас обідні гальма, то спочатку слід їх розстібнути. Робиться це просто: однією рукою зведіть разом важелі, на яких кріпляться гальмівні колотки, а іншою - підведіть догори металевий фіксатор троса (див. фото).
      2. Переверніть велосипед до верху колесами, поставивши його на кермо і на сідло. Якщо у вас на кермі встановлена фара або велокомп’ютер, будьте уважні, не пошкодьте їх.
      3. Відкрутіть ексцентрик колеса, що утримує його в пазах на рамі.
      4. Встаньте ззаду велосипеда, лівою рукою злегка розігніть важіль заднього перемикача швидкостей, а правою підніміть колесо, воно легко вислизне вгору.
      5. Лівою рукою зніміть ланцюг із задніх зірок. Колесо зняте.

Розбортування колеса

Розбортування колеса

Для того, щоб дістатися до пробитої камери, потрібно розбортувати і зняти покришку з обода колеса. Розбортування колеса вимагає деякої вправності, тому будьте готові до того, що з першого разу може не вийти. Ось як це робиться:

1. Зняте колесо покладіть на землю зірками вгору (щоб не набрати в них піску).
      2. Зніміть ковпачок ніппелю.
      3. Візьміть бортировочну лопатку, зачепіть її за край покришки і виверніть всередину колеса (див. фото).
      4. Зафіксувавши першу лопатку рукою, або навіть ногою, візьміть другу лопатку і, так само, просуваючись по кругу, розбортуйте усю шину.

Після того, як шина розбортирована, зняти її з колеса і витягнути камеру не складе ніяких труднощів.

Заклеювання камери

1. Спочатку необхідно знайти місце проколу камери. Для цього накачайте камеру і уважно її огляньте. Місце проколу ви знайдете по характерному сичанню повітря. Запам'ятайте місце проколу.
      2. Випустіть повітря з камери, натиснувши на язичок ніппелю.
      3. Візьміть шматочок дрібного наждачного паперу зі свого ремонтного набору і гарненько потріть місце проколу.
      4. Тонким шаром нанесіть клей. Розраховуйте так, щоб площа, вкрита клеєм, була трохи більшою за площу латки.
      5. Через хвилину-дві приклейте латку, заздалегідь видаливши з її липкого боку захисний шар (це може бути тонкий папір, фольга або целофан). Стежте, щоб латка лягла рівно і під нею не було бульбашок повітря.
      6. Постарайтеся хоч би на тридцять секунд міцно притиснути латку до камери.

Після того, як камера буде заклеєна, візьміть шину і постарайтеся відшукати на ній місце проколу. Дуже часто осколок скельця або деревна колючка застряють в шині і через декілька кілометрів знову проколюють камеру. Постарайтеся не забути про це.

Через десять-п’ятнадцять хвилин можна заправляти камеру в покришку, бортувати її, накачувати колесо і встановлювати його на велосипед. Усі операції проводяться в зворотньому порядку.

Ремонтування колеса завершено.

У продовження теми: рекомендуємо до прочитання нашу статтю «Як правильно накачати колесо велосипеда?».