Повернутися на головну
Русский  Українська   
Відео                         Безпека                      Здоров'я                     Контакти
 

Веломарафон для початківців (частина 1)


Як відомо, звичайна марафонська дистанція для бігунів складає 42 кілометри 195 метрів або 26 миль і 385 ярдів. Яка ж довжина марафону для велосипедистів? Згідно з визначенням Audax Club Parisien (Французька асоціація велотуризму), мінімальна довжина веломарафону складає 200 кілометрів, а максимальна - 1400. Регламентується і час, за який необхідно здолати ту або іншу дистанцію.

Під час веломарафону...

У цій статті ми не зупинятимемося на правилах і умовах організації або проведення залікових веломарафонів для професіоналів цієї справи. Ми поговоримо про те, що необхідно знати і уміти не занадто досвідченому велосипедистові для подолання більш-менш серйозної дистанції, скажімо, понад 100 кілометрів. Для зручності, таку дистанцію ми називатимемо любительським веломарафоном.

Розподіл зусиль під час любительського веломарафону

Отже, як і в заліковому двухсоткилометровому веломарафоні, перш ніж виїхати на дистанцію в 100 кілометрів, новачку-«дальнобійнику» необхідно правильно розподілити свої сили. Як це зробити:

- забудьте про те, що ви можете їхати швидко;
      - забудьте про те, що у вас є велика зірка спереду і маленька ззаду;
      - оцініть рельєф місцевості і перевірте напрям вітру на маршруті. Старайтеся, щоб найважчі ділянки шляху були на початку дистанції;
      - продумайте схему привалів (наприклад, відпочивайте після кожної години їзди).

Організація привалу

Місце для привалу вибирайте в двадцяти-п'ятдесяти метрах від дороги, бажано в тіні (влітку). Якщо ви вирішили зупинитися в населеному пункті, то підшукайте таке місце, де вас ніхто не буде турбувати.

Звичайний час привалу складає від 5 до 15 хвилин на кожну годину їзди. Під час привалу бажано зняти рюкзак, шолом, окуляри, рукавички і зробити декілька простих вправ, щоб розім'яти шию, що затекла, плечі, кисті рук і поперек. Після розминки що-небудь з'їжте і трохи посидьте на колоді, лавці, землі (тільки не на холодній!), розслабивши м'язи ніг.

Харчування

У велоспорті (та і не тільки в ньому), існує таке поняття, як «заголодніти». Це означає, що м'язи спортсмена використали усі запаси енергії, що містяться в організмі, а відповідно, подальший рух - неможливий.

Отже, перед кожним виїздом в любительський веломарафон слід добре поїсти. Основна вимога до їжі – вона повинна містити велику кількість вуглеводів (страви з борошна, хліб, випічка, каші, рис). Зверніть особливу увагу на усім відому вівсяну кашу, вона містить велику кількість вуглеводів, які всмоктуються кишковиком поступово, упродовж двох-трьох годин.

Більш того, необхідно організувати поповнення енергії в дорозі. Під час кожного привалу обов'язково що-небудь з'їдайте. Це може бути банан, горіхи, бутерброди, солодка випічка. Чудово підійдуть енергетичні шоколадні батончики. Їсти треба, не чекаючи появи відчуття голоду.

Далі буде...