Велоокуляри: необхідність або данина моді?
Велоокуляри потрібні не для краси, як може здатися деяким дівчатам, а для захисту очей. Причому захист від сонця - далеко не основна їх функція.
Уявимо собі ситуацію: ви їдете по тротуару. Гарна погода, дме вітерець, ви об'їжджаєте перехожих або припарковані автомобілі (залежить від того, де ви катаєтеся). І тут вам в очі потрапляє очманіла мушка або порошинка. Ви на мить примружуєтеся, а коли розплющуєте очі, прямо під вашим колесом маленька дитина, що вискочила незрозуміло звідки. Крик, плач, лайка матусі дитинки. Неприємна ситуація, чи не так?
Так от, наявність спеціальних окулярів для велосипедистів гарантовано позбавить вас від таких несподіванок. Окрім пилу і жучків, що летять, окуляри захистять ваші очі від вітру і яскравого сонячного світла. Отже велоокуляри, на мій погляд, друга деталь екіпіровки, яку треба купити починаючому велосипедистові (зрозуміло, після шолома).
Які вибирати велоокуляри?
Багато новачків відразу, не замислюючись, купують окуляри із затемненими стеклами і вперед на покатуху. Але, після заходу сонця, вони, раптом, помічають, що навкруги повна пітьма. Це поширена помилка починаючих велосипедистів. Перші велоокуляри треба брати із ПРОЗОРИМИ стеклами. Вони підходять і для денних і для вечірньо-нічних поїздок. Після того, як ви наберетеся досвіду і у вас ваші потреби зростуть, ви самі зможете вирішити, купувати вам велосипедні окуляри з іншими кольорами лінз, чи ні.
Хотілося б також дати декілька порад новачкам стосовно того, як купити саме велоокуляри, а не просто сонцезахисні або спортивні окуляри. Адже для багатьох людей спортивні і велосипедні окуляри - одне і теж.
По-перше, окуляри для велосипедистів завжди виготовляються з пластика. Ніяких стекол, ніяких залізних частин. Робиться це для того, щоб при падінні дрібні осколки скляних лінз не потрапили в очі, а металеві частини окулярів не поранили обличчя велосипедиста.
По-друге, велосипедні окуляри не повинні прилягати щільно до обличчя гонщика. Сенс цієї умови полягає в тому, що при їзді в прохолодну погоду велоокуляри не запітнівають.
У наступній статті я розповім вам про призначення різних кольорів лінз у окулярах для велосипедистів. Та й постараюся знайти одну зі своїх фотографій, яка демонструє різницю сприйняття оком місцевості залежно від кольору лінз.
P.S. Для мешканців великих міст. Купити велоокуляри з прозорими лінзами можна усього лише за 15-20 доларів в багатьох інтернет-магазинах. Шукайте.
У продовження теми: рекомендуємо до прочитання нашу статтю «Велоокуляри: вибираємо колір лінз», у якій ви зможете дізнатися про призначення різних кольорів лінз в окулярах для велосипедистів.
|