Велоокуляри: вибираємо колір лінз.
Зайшовши у веломагазин, будь-який відвідувач неминуче зверне увагу на стенд з велоокулярами. Різноманітність дизайну і кольорів лінз в окулярах вражає уяву. Жовті, білі, затемнені, помаранчеві. Іноді зустрічаються окуляри навіть з рожевими і фіолетовими лінзами...
Для того, щоб вибрати саме ті окуляри, які ви дійсно використовуватимете, потрібний деякий досвід в катанні. Якщо ж такого досвіду у вас небагато, то я вам постараюся допомогти. Отже:
Прозорі лінзи
Як неважко здогадатися, це найбільш універсальні лінзи. Підходять і для сонячного дня і для темної ночі. Як і усі велоокуляри, захищають від вітру, пилу і літаючих жучків. Коштують дешевше за аналогічні окуляри з кольоровими лінзами тієї ж якості. Оптимальний вибір для починаючого велосипедиста.
Жовті і помаранчеві лінзи
Призначені для використання в туманну і похмуру погоду, оскільки лінзи теплих кольорів відсікають частину синього світлового діапазону і за рахунок цього покращують контрастність. У таких велоокулярах набагато рельєф місцевості видимий набагато чіткіше, що наочно видно на фотографії.
Нажаль, помаранчеві і жовті лінзи малопридатні для використання в яскраву сонячну погоду і в нічний час доби. Враховуйте це.
Затемнені лінзи
Спектр їх застосування дуже вузький. Це або дуже яскравий сонячний день, або їзда проти сонця на сході або заході. При використанні таких окулярів, обов'язково упевніться, що вони мають достатній захист від ультрафіолетового випромінювання.
Деякі моделі велоокулярів комплектуються відразу декількома різними кольоровими змінними лінзами. На перший погляд це здається зручним, проте в деяких ситуаціях просто ніколи замінювати лінзи на нові. Простіше дістати з кишені інші відповідні окуляри і тут же їх надіти. Звичайно, це більшою мірою торкається тих, хто проводить на велосипеді по декілька годин, зустрічаючи в сідлі зміну часу доби.
|