Повернутися на головну
Русский  Українська   
Відео                         Безпека                      Здоров'я                     Контакти
 

Велосипед та коліна


Кожна людина, що вперше сіла на сучасний велосипед з можливістю перемикання передач, в першу ж поїздку встановлює найшвидкіснішу передачу і мчиться по дорозі, насолоджуючись тим, що крутити педалі можна рідко, а їхати - швидко. Ну і що, що крутити важко, зате їдемо з вітерцем! Знайома ситуація, чи не так?

Коліно

Проходить пару днів і наш починаючий велосипедист думає: "а чом би мені не зганяти на велосипеді у гості до друга, кілометрів за сорок-п'ятьдесят? Адже я такий швидкий і красивий". Сідає на велосипед, вмикає ту ж важку передачу і їде. Десять кілометрів їде, двадцять. Подув зустрічний прохолодний вітерець, їхати стало важче. Педалі ледве рухаються. Тут, вперше за весь час володіння велосипедом, нашому горе-мандрівникові приходить правильна думка: скинути передачу на легшу. І він скидає її. Проте до цілі подорожі ще 20 кілометрів і до дому потым ще 40. У результаті, ввечері він ледве живой повертається додому з натружеными м'язами і колінами, що болять і досі.

Все те, що я вам розповів, це не плід моєї уяви, а реальна історія, яка сталася з моїм знайомим кілька років тому.

Повернемося до колін. Що ж з ними сталося? У чому була помилка мого товариша?

1. Занадто велике і тривале навантаження на колінні суглоби.

Починаючи кататися на велосипеді з можливістю перемикання передач, не намагайтеся відразу їхати на найшвидшій, але найважчій передачі. Спочатку поїздіть хоч би декілька тижнів (щодня або через день) на середніх і низьких передачах. Це дозволить трохи натренувати коліна, і підготувати їх до серйозніших випробувань.

Намагайтеся, щоб частота вільного педалювання (каденс) не опускалася нижче за шістдесят обертів за хвилину. Не женіться за швидкістю. Вона прийде трохи пізніше, із зростанням вашої тренованості.

2. Відсутність води в дорозі.

Хрящі в колінних суглобах потребують достатньої кількості рідини для нормальної роботи. Виїжджаючи з дому на далеку дистанцію беріть з собою флягу води і пийте по декілька ковтків кожні 15-20 хвилин незалежно від того, відчуваєте ви жажду або ні.

Зневоднення може зруйнувати ваші коліна.

3. Переохолодження суглобів.

Охолодження колінних суглобів знижує інтенсивність кровотоку в них, а відповідно і їх функціональні можливості. Виїжджаючи на дорогу при температурі нижче ніж десять градусів, одягайте спеціальні наколінники або хоча б велорейтузы, що мають довжину нижче колін.

4. Неправильна посадка.

Занадто високо або занадто низько встановлене сідло велосипеда при їзді на далекі дистанції також може призводити до болів в колінах. При правильно підібраній висоті сідла, нога, при знаходженні педалі в нижній точці уявного кола, не повинна повністю випрямлятися. Вона має бути трохи зігнута (детальніше про правильну посадку на велосипеді я писатиму в наступних статтях).

Пам'ятайте, для того, щоб спалити коліна, деяким вистачає усього лише одного виїзду.

Бережіть себе.

У продовження теми: рекомендуємо до прочитання нашу статтю «Правильна посадка на велосипеді».