Велосипед Stels - флагман російського велопрому
Виробництво російських велосипедів Stels було організоване у 2003 році колишнім комбатом танкового батальйону (без жартів) Олександром Начевкіним. Створена ним компанія «Веломоторс», використовуючи популярну схему збирання велосипедів під своїм брендом, але з готових комплектуючих сторонніх виробників, налагодила випуск велосипедів Stels, які через декілька років стали одними з найпопулярніших велосипедів серед російських байкерів.
Начевкін розумів, що низький рівень платоспроможності росіян може стати не лише негативним чинником, що гальмує розвиток бізнесу в цілому, але і, при належному підході, - надійним захистом від європейських і американських конкурентів, які не готові знижувати ціни на свої велосипеди до рівня очікувань російських споживачів.
Велосипеди Стелс міцно зайняли нижню і середню цінові ніші на ринку велосипедів і за декілька років захопили лідерство в галузі, потіснивши як китайський імпорт, так і російських конкурентів. На даний момент компанія «Веломоторс» активно розширюється: планується налагодити виготовлення велосипедних рам на власних заводах (зараз вони виготовляються в Китаї за російськими кресленнями і з російської сировини), готуються до запуску нові лінії по автоматичному збиранню коліс (це найбільш трудомістка частина збирання велосипеду), ведеться робота над удосконаленням логістики.
Комплектація велосипедів Stels
Як було сказано вище, рами Стелсів виготовляються на китайських заводах з російського металу за кресленнями російських фахівців. Зрозуміло, більша частина рам є простими дешевими моделями без будь-яких «наворотів». Лише деякі велосипеди Stels флагманської лінійки Navigator зібрані на рамах, виготовлених з використанням технології гідроформування, яка дозволяє зменшити вагу рами, зберігши при цьому її високу міцність і жорсткість.
Колеса велосипедів Stels верхніх лінійок зібрані з цілком якісних, хоча і недорогих комплектуючих: обода - Alexrims, Mavic, Weinmann; шини - Kenda, Innova; втулки - Joy Tech, Quando. Зрозуміло, комплектацію кожного велосипеду треба уважно вивчати, щоб розуміти, що конкретно ви придбаваєте.
Амортизаційні вилки представлені такими брендами як Marzocchi, Fox, RST і Suntour, ніякого китайського «noname», що розвалюється на ходу, тут немає і в помині (хоча від найдешевших RST і Suntour дива чекати не варто).
Усі велосипеди Стелс укомплектовані перемикачами Shimano самих різних класів: від дешевих altus, Tourney і Acera до дорогих Deore XT. Усе працює згідно зі своїм класом: найдешевші - вимагають підстроювання кожні 100-200 км, найдорожчі - як швейцарський механізм: один раз настроїв і забув.
В цілому, за рівнем комплектації велосипеди Stels мало чим поступаються своїм європейським конкурентам, а за ціною вони значно привабливіші для широкого кола споживачів. Але, на жаль, існує пара ложок дьогтю і в цій російській бочці меду. І ці ложки дьогтю: якість збирання і наявність окремих низькоякісних компонентів, що псують загальне враження від велосипеду.
Наприклад, на велофорумах систематично з'являються повідомлення стелсоводів про ланцюги, що рвуться під час ПРОГУЛОЧНОГО катання, про каретки, ЗАБИТІ в раму, про зірване різьблення на педалях. Дуже часто скаржаться на дискові гальма, що погано піддаються налаштуванню і тому вельми неефективні. Загалом, негативні відгуки про велосипеди Стелс - звичайне явище.
Незважаючи на усі ці неприємності, при грамотно проведеній передпродажній підготовці і невеликій модернізації (при необхідності), практично будь-який велосипед Stels цілком конкурентноздатний у своїй ніші. Мабуть, на російському ринку Стелси краща пропозиція в нижній ціновій категорії для велобайкеров-початківців (але тільки для початківців!).
|