Повернутися на головну
Русский  Українська   
Відео                         Безпека                      Здоров'я                     Контакти
 

Велобагатоднівка "Джиро де Італія"


«Джиро Де Італія» є другою з трьох популярних супер вело-багатоднівок («Тур де Франс», «Джиро де Італія», «Вуельта Іспанії»), що проводяться на території Європи.

Фініш на Джиро де Італія

Як зрозуміло з назви, «Джиро» проходить по дорогах Італії. Час проведення гонки - кінець травня - початок червня кожного року.

Історія виникнення гонки багато в чому співзвучна з історією появи «Тур де Франс», а найімовірніше є копіюванням ідеї, запропонованої в 1903 році співробітниками однієї з французських газет.

У 1908 році редактор розділу про велоспорт італійської газети «Газета Делло Спорт» запропонував підняти наклад газети за допомогою проведення велогонки в Італії. І вже в наступному 1909 року відбувся перший старт «Джиро де Італія». Популярності гонки, неабиякою мірою, сприяв призовий фонд, який був наданий газетою (3 тис. лір) і італійським союзом велоспорту (14 тис. лір).

Треба сказати, що на той момент, організаторами гонки можливості людського організму були злегка переоцінені. На це ясно вказує той факт, що з 127 гонщиків, що стартували, до фінішу дісталася менше половини. Це і недивно, оскільки гонка була розділена на 8 етапів, а середня протяжність кожного з них склала 311 кілометрів.

Сьогоднішня «Джиро» являє собою тритижневий веломарафон, розділений на 21 етап, загальна протяжність яких - більше 3 тисяч кілометрів.

Сучасна «Джиро де Італія» особливо захоплююча тим, що в ній передбачено безліч різних критеріїв оцінки гонщиків і категорій, в кожній з яких можливий свій лідер. Нижче приведені основні категорії лідерства в «Джиро».

Рожева майка

У рожевій майці їде лідер генеральної класифікації.
      Цікавий факт: колір майки вибраний за зразком кольору сторінок газети «Газети Делло Спорт» - первинного організатора гонки.

Малинова майка

У цій майці їде гонщик, що набрав найбільшу кількість очок в спринтерському заліку.
      Спринтерський залік, це ряд проміжних фінішів на кожному з етапів, які встановлені на рівнинних ділянках траси.

Зелена майка

У зеленій майці, по аналогії з «Тур де Франс», їде кращий гонщик в горах. Лідер в горах визначається кількістю очок, які нараховуються в спеціальному гірському заліку.
      Гірський залік, це проміжні фініші на кожному з етапів, які встановлені на вершинах подоланних гір. Самі гори розподілені на декілька категорій складності (гора 1-ої, 2-ої, 3-ої категорії, гора спеціальної категорії). Найбільша кількість гірських очок нараховується за фініш загального етапу, коли гонщики фінішують в гору.

Біла майка

У білій майці їде кращий молодий гонщик «Джиро». У цю категорію потрапляють гонщики, яким на 1 січня року, в якому проводиться гонка, не виповнилося двадцять п'ять років.

Окрім вищезгаданих категорій також передбачені такі титули як «кращий атакуючий гонщик» і «кращий утікач» (вручається гонщикові, який провів найбільший час у відриві від основного пелотона).

Слід згадати і про таке поняття, як бонифікаційні секунди.
      Бонифікаційні секунди - цей час, що віднімається від реального часу проходження траси гонщиком. Бонифікаційні секунди нараховуються першим трьом фінішерам кожного етапу «Джиро» (перше місце на етапі - мінус 20 секунд, друге - мінус 12, третє - мінус 8).

На сьогодні, найбільш титулованими гонщиками «Джиро де Італія» є бельгієць Едді Меркс, італійці Фаусто Коппі і Альфредо Бінда. Усі вони вигравали гонку по 5 разів.

Чималих успіхів на «Джиро» досягли і російські велогонщики. Так, наприклад, в 2009 році, соту, ювілейну «Джиро де Італія» виграв уродженець міста Орла - Деніс Меньшов, який виступав за команду «Rabobank».