А чи не час купити новий велосипед?
Відразу хотілося б позначити свою позицію. Я належу до тієї когорти людей, які, як мені хочеться вірити, досі примудряються зберігати ясність мислення в сучасному інформаційному потоці і не піддаватися на заклики маркетологів: «Купуйте! Купуйте! Купуйте!»
Одяг і взуття я волію здавати в ремонт, а мобільний телефон і комп'ютер служать мені ось уже шість років. Так, можливо я ретроград. Але, погодьтеся, речі, що втрачають свій зовнішній вигляд через кілька прань, або техніка, що ламається через рік акуратного користування, - це не нормально.
На щастя, практика створення подібних «одноразових» товарів, поки ще не добралася до велосипедів. І брендовий байк, куплений сьогодні, буде чудово працювати і через десять років.
Зізнаюся чесно, покупку велосипеда для себе частіше ніж один раз на десятиліття я вважаю прямим марнотратством. Проте, у ряді випадків, придбання нового «сталевого коня» не просто виправдано, воно необхідне. Ось ці випадки:
1. Пошкодження рами велосипеда. Це можуть бути або деформація заднього трикутника або тріщини рами. У першому випадку ви отримаєте велику проблему з налаштуванням заднього перемикача і гальм, а в другому - ризикуєте серйозно травмуватися під час покатушки (якщо рама розвалиться на ходу).
Звичайно, погнуту раму можна випрямити, а тріщини заварити. Але, як показує практика, в половині випадків ці заходи не приносять належного ефекту.
Що стосується заміни рами, то не маючи необхідних навичок та інструменту, самостійно братися за цю справу не варто. А в майстерні за повне розбирання і
грамотне збирання велосипеда на новій рамі вам доведеться викласти чималі кошти.
2. Невідповідність велосипеда вимогам велосипедиста. Причому я не маю на увазі покупку байка на топових компонентах тільки для того, щоб покрасуватися перед друзями. Я говорю про ті випадки, коли рівень підготовки велосипедиста настільки високий, що з'являється реальний ризик обриву велоланцюга під час участі у змаганнях. Або вага рами в 13 кілограмів призводить до втрати дорогоцінних секунд на фініші перегонів. Або гальма перестають працювати на другий день велопоходу в горах.
3. Модернізація старого велосипеда з тих чи інших причин стає або неможливою, або надмірно витратною. У цьому випадку продати старий і купити новий велосипед буде найбільш оптимальним варіантом.
4. Кардинальна зміна стилю катання. Тут все зрозуміло. Новачок, купивши свій перший велосипед (звичайно, МТБ), через рік-два помічає, що йому більше подобається кататися не по бруду, а по асфальтованих дорогах. І починається «велокамасутра» з перетворенням гірського велосипеда в шосейний. І якщо гірник наблизити до шосейного ще хоч якось можливо, то реінкарнація шосейника в МТБ – задум абсолютно безнадійний.
Взагалі, у деяких фанатів в наявності є два велосипеди: і для шосе, і для бездоріжжя. Але тут вже як фінанси дозволяють.
|