Захист велосипеда від крадіжки
З кожним роком кількість велосипедистів на дорогах нашої країни росте, так само, як і зростає кількість крадіжок велосипедів. Це й не дивно, адже велосипед значно легше вкрасти, ніж, скажімо, мобільний телефон. А їх продажна ціна в ломбарді або на ринку приблизно однакова.
Популярністю у велокрадіїв користуються самі різні велосипеди: і хороші брендові моделі, і підліткові велосипеди, і навіть безіменні «ашанбайки».
Крадені велосипеди нижнього і середнього цінового діапазону або збуваються за безцінь на найближчому ринку «гостям з півдня», або швиденько здаються в ломбард. А елітні брендові байки, вкрадені знаючими людьми, вивозяться в сусідні регіони або розбираються на запчастини для їх подальшого перепродажу через форуми і барахолки.
Єдиної статистики щодо крадіжок «сталевих коней» не існує, але у великих містах рахунок йде на десятки штук на місяць, і передумов до зниження цієї цифри не спостерігається. Так що проблема захисту велосипеда від угону залишається вкрай гострою.
Як захистити велосипед від крадіжки?
Спочатку вам необхідно засвоїти одну просту істину: ваш велосипед, крім вас і велокрадія - нікому не потрібен. Не слід повністю покладатися ні на охорону, ні на випадкових перехожих, ні на консьєржів. У випадку викрадення вашого велосипеда тільки ви один будете винні в події. Недогледіли.
Що стосується відеокамер спостереження, то вони лише створюють небезпечну ілюзію захищеності. Велокрадію досить одягнути на голову сірий капюшон і його ніхто ніколи не впізнає.
Зберігання велосипеда
Перш за все, відмовтеся від ідеї зберігати свій велосипед в наступних місцях:
- на сходовому майданчику;
- у загальному коридорі;
- у підвалі;
- на підземній парковці;
- в будь-якому іншому подібному місці з відносно вільним доступом сторонніх людей (в т. ч. сусідів і співробітників по роботі).
Як показує практика, найчастіше велосипеди крадуть саме з таких місць загального користування. Троси і велозамки, якими ви пристібаєте велосипед - легко перекушуються, а двері, що перекривають доступ стороннім, наприклад, в загальний коридор - злітають з петель від одного удару ногою. І навіть якщо коридор закрито броньованими дверима, де гарантія, що п'яні знайомі ваших сусідів години в три ночі не «позичать» покататися ваш байк, а потім «забудуть» його повернути? Правильно, немає такої гарантії.
Велосипед слід зберігати тільки в квартирі (приватному будинку). Інших варіантів не існує. Ах, у вас є гараж? Ну попитайте своїх сусідів по гаражному кооперативу, попитайте. Вони вам із задоволенням розкажуть, що для проникнення всередину гаража не обов'язково ламати двері, можна просто розібрати дах або цегляну стіну гаража. Прецеденти відомі.
Паркування велосипеда
Припаркувавши велосипед в людному місці, з високим ступенем ризику угону:
- ніколи не залишайте його поза зоною прямої видимості без нагляду;
- не відходьте від велосипеда далі, ніж на кілька метрів.
Якщо вам все ж необхідно відійти (наприклад, в туалет), грамотно пристебніть велосипед хорошим U-подібним замком або ланцюгом за непорушний об'єкт, скиньте передачі на 1-1 і зверніть на ваш байк увагу охоронця/консьєржа. І пам'ятайте: чим швидше повернетеся, тим більше ймовірність застати свій велосипед в цілості й схоронності.
Ніколи не давайте кататися на своєму велосипеді незнайомим або малознайомим людям. Як кажуть, «дружба дружбою, а тютюнець – у кожного свій». Повірте, навіть добрий друг дитинства, якого ви не бачили років п'ять-вісім, міг за цей час стати зовсім іншою людиною.
На перший погляд здається, що захист велосипеда від крадіжки - справа складна і клопітка. Але це не так. Пройде зовсім небагато часу і виконання всіх вищенаведених рекомендацій стане для вас нормальною практикою.
|