Велосипед CUBE - синтез дизайну та технологій
Німецькі велосипеди CUBE без перебільшення можна назвати одними з найбільш високотехнологічних велосипедів в Європі. Розробка нових моделей CUBE проводиться в тісній співпраці з велосипедним центром Технічного університету Мюнхену, що у поєднанні з ручним збиранням (у тій же Німеччині), ретельним тестуванням компонентів і привабливим дизайном забезпечило бренду широку популярність і лояльність серед велосипедистів багатьох країн.
Попри те, що компанія CUBE була заснована лише в 1992 році, технологічно вона цілком успішно конкурує з такими іменитими брендами як Trek, Giant і Cannondale, а в області дизайну своїх велосипедів - навіть перевершує їх.
Основні технології CUBE
3D Box - система додаткового захисту кареточного вузла і поліпшення загальної кінематики велосипедів з 4-шарнірними підвісками (двопідвіси CUBE з системою Dual Trail Control).
FSP 4Link - система поліпшення ходових якостей двопідвісів CUBE, заснована на застосуванні 4-шарнірної підвіски. Цікавою особливістю цієї системи є розташування одного з шарнірів безпосередньо на нижньому пір'ї рами перед «півнем».
Syntace X 12 - інноваційна технологія кріплення коліс до рами велосипеду. Замість традиційних ексцентрикових затисків, в задніх дропаутах використовується спеціальний направляючий конус, який виключає вірогідність нерівного закріплення колеса і забезпечує більш високу жорсткість фіксації осі втулки. Крім того, Syntace X 12 дозволяє забезпечити стабільне положення гальмівних дисків відносно гальмівного каліпера.
Hollow Axle Link і 3D Active Link - спеціально розроблені компоненти задньої амортизаційної системи, що поєднують в собі екстремально низьку вагу, видатну жорсткість і ефективність роботи.
Dual Trail Control - система розташування задніх амортизаторів, що дозволяє забезпечити ефективну амортизацію незалежно від умов експлуатації, інтенсивності педалювання і гальмівних зусиль гонщика. Аналог системи Maestro від Giant.
Integrated Cable Routing - троси гальм і системи перемикання передач інтегровані в раму, що забезпечує їх надійну роботу у будь-яких умовах і дозволяє продовжити термін служби.
High Perfomance Titan - в деяких елітних велосипедах CUBE, разом з рамами із вже традиційних алюмінію і вуглеволокна, застосовуються рами, що виготовлені з особливого титанового сплаву і мають унікальні характеристики (моделі велосипедів Elite HPT і Litening HPT).
Hydroforming System, Onepiece Design - у виробництві алюмінієвих рам CUBE використовуються усі передові технології обробки велосипедних рам: подвійний і потрійний баттинг, складне гідроформування та ін.
TwinMold Technology - технологія з'єднання композитних частин рам з вуглеволокна за допомогою спеціальних кріпильних елементів, що дозволяє забезпечити низьку вагу і задану міцність рам. Карбонові рами, виготовлені з використанням TwinMold Technology є полумонококовими (частково цілісними).
Anodized Surface, Powder Coating і Laser Design Surface - кращі алюмінієві рами велосипедів CUBE є анодованими і покриті декількома шарами полімерного матеріалу, що забезпечує унікальну стійкість забарвлення рам до механічних впливів і стирання.
WLS Geometry - особлива геометрія рами, розроблена спеціально для жінок.
Також слід зазначити, що практично усі компоненти сторонніх виробників, які встановлюються на велосипеди CUBE (амортизаційні вилки, задні амортизатори, колеса, сідла, виноси керма та ін.) спеціально розроблені з урахуванням вимог інженерів CUBE і забезпечують найвищий рівень ефективності, зручності і якості велосипеду.
Велосипед CUBE на чаші вагів
Для того, щоб урівноважити хвалебні оди маркетологів CUBE з реальним станом речей, слід зрозуміти і прийняти один простий факт: велосипеди топових лінійок більшості велобрендів - дуже якісні, а ось велосипеди нижніх, а іноді і середніх лінійок - усі однакові ;-) . Те ж стосується і CUBE.
На багатьох велофорумах зустрічаються негативні відгуки про велосипеди CUBE, які напрочуд різняться з рекламними текстами на офіційному сайті компанії. Наприклад:
- полімерне покриття рами повинне забезпечувати «унікальну стійкість забарвлення рам до механічних впливів і стирання», проте, за словами «кубоводів», воно легко змивається миючою установкою Karcher або бензином;
- деякі власники велосипедів CUBE ACID 2010 (з ростовкою рами 16") скаржилися на криві дропаути, що робило неможливим точне налаштування дискових гальм;
- ніпель заднього амортизатору в деяких моделях CUBE AMS минулих років занадто сильно виступає за межі габаритів верхньої труби, що призводить до його постійного зачепу коліном велосипедиста;
- на нових велосипедах CUBE зрідка попадаються колеса, зібрані не зовсім якісно (з «вісімками»), хоча колеса ці, по завіреннях фахівців CUBE, збираються виключно в Німеччині.
Також не варто скидати з рахунків не завжди якісну передпродажну підготовку велосипеду (це стосується не лише CUBE). Перед купівлею обов'язково попросите продавця перевірити затягування болтів велосипеда і рівень масла в масляній амортизаційній вилці, оскільки відомі прецеденти недоливу масла і виходу з ладу вилки вже через півтори-дві тисячі кілометрів пробігу.
Справедливості ради слід визнати, що наведені вище випадки недоробок і заводського браку все ж виключення, а не правило, і вірогідність купити дійсно проблемний велосипед CUBE майже нульова. А враховуючи широкий модельний ряд і прекрасний дизайн цих велосипедів, CUBE можна сміливо рекомендувати в якості відмінного придбання як починаючим велосипедистам, так і професійним спортсменам.
|