Велотренажер (трейнер) Tacx Blue Matic T2650
Нещодавно придбав собі велотренажер Tacx Blue Matic T2650. Велотренажер або, як його ще називають, трейнер являє собою металеву конструкцію, в якій фіксується заднє колесо велосипеда. Опір обертанню колеса забезпечує спеціальний механізм із магнітами та маховиком. Рівень опору можна регулювати.
Тренажер комплектується, окрім, власне, самого тренажера, механізмом опору, ексцентриком для заднього колеса, болтами і шестигранником для збирання тренажера. У моєму випадку ще було кілька гумових прокладок для встановлення виносного регулятора опору на кермі різних діаметрів.
Які ще аксесуари необхідно прикупити? Однозначно, беріть підставку під переднє колесо велосипеда, адже заднє фактично висить у повітрі і байк трохи нахилений вперед. Крім горизонтального вирівнювання велосипеда, підставка не дозволяє повертати кермо ліворуч-праворуч, що додає зручності і стійкості під час тренування. Не забудьте і про спеціальну шину на заднє колесо (див. фото). Така шина забезпечує належне зчеплення з роліком тренажера, зменшує рівень шуму та, ніби то, подовжує строк роботи роліка.
Взагалі, треба сказати, що сам тренажер дуже стійкий і під час тренувань можна навіть вставати з сідла і педалювати стоячи. Без фанатизму, звичайно, але можна.
Які у мене виникли складнощі з трейнером?
1. Незважаючи на те, що мій тренажер призначений для використання як із шосейними, так і з гірськими велосипедами, виявилося неможливим виставити велосипед з 26 дюймовими колесами горизонтально. Не поспішайте мене критикувати: я не забув купити підставку під переднє колесо. Однак, її висоти виявилося недостатньо. Довелося під неї підкладати дошку, щоб велосипед став горизонтально.
2. Tacx Blue Matic T2650 обладнаний виносним регулятором опору, який можна закріпити на кермі велосипеда. Регулятор укомплектований декількома гумовими прокладками для закріплення на кермі будь-якого діаметру. Все добре, але в моєму випадку регулятор ніяк не хотів жорстко фіксуватися на кермі... НІЯК! Можливо причиною цьому занадто жорсткий хід важеля регулятора? Не знаю... Довелося закріпити його на рамі під сідлом.
3. А велокомп'ютер щось не працює! І це не дивно: адже датчик і магніт встановлені на передньому колесі, а обертається заднє. Якщо хочете бачити, з якою швидкістю ви «їдете» доведеться вам і магніт, і датчик переносити на заднє колесо. Якщо, звичайно, вистачить довжини дроту.
4. Тренажер з встановленим в ньому велосипедом займає чимало місця. Забудьте про те, що ви будете встановлювати байк в трейнер перед тренуванням, а потім розбирати всю цю конструкцію і ховати тренажер під ліжко. Вас вистачить на один-два рази... Особисто мені довелося робити перестановку в кімнаті, щоб знайти місце для стаціонарного розміщення трейнера з ровером.
Що я для себе з'ясував в процесі експлуатації:
1. Перед тренуванням повісьте на раму рушник для витирання поту, бо якщо у вас немає вентилятора, то з вас буде лити як з відра. Під час тренування на вулиці нас обдуває потік зустрічного повітря, і піт висихає, а вдома піт стікає під велосипед.
2. Воду у флягу набирайте завчасно. Запевняю вас, коли ви «відчуєте смак», то вам взагалі не захочеться переривати тренування для того, щоб сходити за водичкою.
3. Продумайте, чим зайняти весь той час, що ви будете крутити педалі. На дорозі простіше: там завжди є на що подивитися. У квартирі вас може врятувати телевізор, музика в навушниках або смартфон (планшет) на кермі.
4. Одягніть велорукавички. Хвилин через 20 інтенсивного тренування, як я писав вище, ви будете цілком мокрі від поту. І ваші долоні - не виняток. У рукавичках набагато комфортніше триматися за кермо, ніж без них. Та й швидко витерти крапельку поту на скроні, теж зручніше рукавичкою.
5. Не забуваємо систематично змащувати ланцюг велосипеда.
Взагалі, трейнер - чудова річ. І зайві калорії дозволяє «палити» не виходячи з дому, і рівень підготовки за зиму не сильно падає (якщо, звичайно, не лінуватися). Дуже рекомендую!
|