Велосипеди Ardis виготовляються в Україні і займають нижню цінову нішу на ринку велосипедів. Вартість Ардіс коливається від 90 до 350 доларів, що з одного боку є їхньою перевагою, а з іншого - недоліком, так як низька ціна ніяк не гарантує високої якості. Крім привабливої ціни до переваг Ardis можна віднести душе широкий асортимент пропонованих велосипедів. Тут і розкладні велосипеди, і BMX, і гірські, і міські, і дорожні, і навіть триколісні дитячі велосипеди.
На жаль, низька ціна і широкий асортимент є єдиними перевагами Ардісів, які нивелються їх технічною недосконалістю і неякісною збіркою.
Недоліки велосипедів Ардис
Більша частина модельного ряду велосипедів Ardis збирається на сталевих рамах виробництва Харківського велосипедного заводу, що зумовлює більшу вагу Ардісів у порівнянні з європейськими та американськими алюмінієвими велосипедами (приблизно на 30%).
У ряді випадків фарбування рам ХВЗ відбувається без нанесення грунтовки, що через деякий час призводить до появи мальовничих іржавих плям в місцях подряпин і відколів фарби.
Чіткість перемикання швидкостей на Ардіс залишає бажати кращого. Причина цього в тому, що на велосипеди Ardis встановлюються найдешевші і застарілі моделі перемикачів Shimano. Лише флагманські моделі Ardis POWER SHOT 1 і 2 за 350 доларів укомплектовані перемикачами середнього рівня Shimano Alivio.
Крім того, в приводі велосипеду використовується ланцюг маловідомого (точніше невідомого) китайського виробника TaYa Chain, який, за відгуками власників Ардісів, на порядок гірше стандартних ланцюгів Shimano або SRAM.
Міцність металевих деталей велосипедів Ardis відверто низька. У першу чергу це виражається в швидкому «злизуванні» різьбових з'єднань, що різко зменшує ремонтопридатність велосипеда. Багато велосипедних майстерень саме з цієї причини відмовляються від серйозного ремонту Ардісів.
З-за низької якості металу і дешевих комплектуючих велосипед вимагає постійного підстроювання перемикачів і гальм.
І, нарешті, вкрай незадовільна якість заводського збирання велосипедів Ardis вже стала притчею во язицех в середовищі велосипедистів. Більш того, саме слово «Ардіс» стало ім'ям прозивним, що означає вкрай низькоякісний велосипед, десь на одному рівні з «ашанбайком». У абсолютно нових велосипедів дуже часто різьбові з'єднання не затягнуті до кінця, до алюмінієвої рамі колеса кріпляться гайками (хоча за технологією повинні використовуватися швидкоз'ємні ексцентрики), спостерігається люфт втулок коліс і затирання дискових гальм, в промпідшибниках можуть зустрічатися зруйновані кульки і так далі. Зрозуміло, все це не додає довіри до цієї української марки.
Можна сказати, що купуючи велосипед Ardis - ви купуєте лотерейний квиток. Він може виявитися і щасливим. Але з набагато більшою ймовірністю ви програєте, тобто зіткнетеся з певними технічними недоліками або відвертим браком комплектуючих. Грати чи не грати - вирішувати вам, тільки варто пам'ятати, що ціна цього квитка - дві-три сотні доларів США.
Якщо ви все ж рішуче налаштовані на купівлю саме українського велосипеду, придивіться до велосипедів PRIDE або Comanche. Їх якість набагато вища.
P.S. Читаючи відгуки про Ардіси 2012-2013 років випуску, складається враження, що ситуація з якістю цих велосипедів почала змінюватися в кращий бік. Можливо, через пару років бренд Ardis позбавиться від своєї поганої репутації і займе своє місце серед нормальних бюджетних байків. Можливо...